Spotkanie Rady Seniorów - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Spotkanie Rady Seniorów

Spotkanie Rady Seniorów

data dodania: 2013-11-27 08:12:58

Za nami spotkanie Powiatowej Rady Seniorów – instytucji doradczej przy Starostwie Powiatowym w Zawierciu, która została powołana w marcu bieżącego roku.

Pod koniec października w Starostwie odbyło się spotkanie członków Rady, spośród których wybrano przewodniczącego i zastępcę – funkcję tę sprawowali będą odpowiednio Krystyna Męcik oraz Jan Gwizd. W skład rady wchodzi 9 seniorów, którymi mogą zostać osoby po 60. roku życia. Członkowie Rady są wybierani na 2-letnie kadencje. Głównym zadaniem Powiatowej Rady Seniorów jest funkcja opiniodawcza, doradcza oraz inicjatywna dla władz powiatowych.

– „Powiatowa Rada Seniorów jest bardzo ważną i potrzebną instytucją. Przede wszystkim dlatego, że warto słuchać ludzi mądrych, o dużym doświadczeniu życiowym. Dzięki nim możemy zyskać nowe spojrzenie na wiele spraw istotnych dla lokalnej społeczności. We współczesnym świecie cyfrowej technologii, zmuszającej do szybkiego tempa życia, nie powinno się zapominać o głosie tych, którzy obserwują od wielu lat ten dynamicznie zmieniający się świat” – mówi Paweł Abucki, wiceprezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy