Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Śpiewać każdy może w gminie Włodowice

Śpiewać każdy może w gminie Włodowice

data dodania: 2017-09-05 10:45:24

Coraz częstszą formą spędzania wolnego czasu przez dzieci jest gra na tablecie, czy laptopie. To dla nich tak naturalne, jak kiedyś dla ich rodziców zabawa w chowanego, czy podchody na świeżym powietrzu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ często nie dostają ze strony dorosłych propozycji, które pozwoliłyby im spędzić czas w ciekawszy, alternatywny sposób.

Gmina Włodowice, w której prężnie funkcjonuje grupa Amonitki – szerząca ludową kulturę poprzez różne działania artystyczne, wyszła zatem z propozycją do mieszkańców wsi, aby wspólnie spędzili czas śpiewając i tańcząc w poczuciu międzypokoleniowej atmosfery. Projekt „Pokoleniowo na ludowo” realizowany jest w ramach Programu Działaj Lokalnie, wdrażanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu. To szansa dla dzieci oraz młodzieży, zamieszkujących tereny wiejskie, aby poznały i uczestniczyły w świecie kultury. Dla wielu małoletnich to również alternatywa w stosunku do spędzania czasu przed monitorem komputera oraz możliwość odkrycia swoich artystycznych talentów.

Podczas warsztatów artystycznych Amonitki nie tylko skupiają się na śpiewie oraz ruchu, ale przekazują dzieciom wiedzę o kulturze regionu i tradycje. Zajęcia pozwalają na nawiązanie międzypokoleniowego dialogu, a ich owocem staną się: poszerzenie grupy Amonitki o najmłodszych mieszkańców Włodowic, organizacja występów na terenie gminy oraz nagranie płyty.

Dzieci – jeśli tylko pokaże im się, że wolny czas można spędzać w inny, twórczy sposób, chętnie korzystają z takiej propozycji. Odzew mieszkańców Włodowic na inicjatywę, z którą wyszła grupa Amonitki pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu działania!  

Zadanie dofinansowane w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.


Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy