Seminarium promujące ideę konsultacji społecznych w Zawierciu - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Seminarium promujące ideę konsultacji społecznych w Zawierciu

Seminarium promujące ideę konsultacji społecznych w Zawierciu

data dodania: 2013-11-28 14:49:23

Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu miasta Zawiercie oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Zawierciu na seminarium pt. „Rola konsultacji społecznych w Zawierciu” organizowane w ramach projektu „To jest Twoja decyzja!”.

Rolą seminarium jest promocja idei konsultacji społecznych wśród pracowników jednostek samorządu terytorialnego i przedstawicieli NGO, jako formy dialogu z mieszkańcami oraz budowania poczucia przynależności i odpowiedzialności lokalnej.

Seminarium odbędzie się w dniu 10 grudnia 2013 r. o godzinie 15:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Zawierciu, ul. Leśna 2, sala sesyjna. Udział w seminarium jest bezpłatny. Szczegółowy program seminarium zostanie zamieszczony na stronie cil.org.pl w terminie do dnia 03 grudnia 2013 r.

Seminarium przewidziane jest dla min. 35 osób.

Aby wziąć udział w seminarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w załączniku.  Formularz odstępny jest także do pobrania w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Senatorskiej 14 w Zawierciu jak i w Urzędzie Miejskim w Zawierciu, Biuro ds. Komunikacji Społecznej, ul. Piastowska 1 w Zawierciu. Wypełniony formularz należy przesłać na adres niedzielska@cil.org.pl bądź i.wiklik@zawiercie.eu. Formularz można także wysłać pocztą lub złożyć osobiście w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Senatorskiej 14, 42-400 Zawiercie bądź faxem na numer 32/ 670 20 14, a także w Urzędzie Miejskim w Zawierciu, Biuro ds. Komunikacji Społecznej, ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie.

Rekrutacja na seminarium ma charakter otwarty. Uczestnicy seminarium proszeni są o przygotowanie następujących informacji: NIP, Regon, Kod PKD organizacji oraz zabranie dowodu osobistego. Dane te są niezbędne do prawidłowego wypełnienia deklaracji uczestnictwa.

Program seminarium:

1. Analiza roli konsultacji społecznych w procesie tworzenia dokumentów strategicznych w regulacjach prawnych
2. Analiza obecnej praktyki konsultowania strategii w Zawierciu. Refleksja nad zasadnością rozszerzenia wykorzystania narzędzi konsultacyjnych
3. Przedstawienie propozycji sposobów skutecznego konsultowania dokumentów (przykłady dobrych praktyk)

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „To jest Twoja decyzja!”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy