"Zawiercianin na obcasach" - najnowsze wydanie czasopisma! - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » "Zawiercianin na obcasach" - najnowsze wydanie czasopisma!

"Zawiercianin na obcasach" - najnowsze wydanie czasopisma!

data dodania: 2020-12-15 19:38:57

Na okładce Anna Pilarczyk - burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec

Już po raz dwudziesty czwarty na lokalnym rynku ukazał się "Zawiercianin" - pismo aktywności społecznej. To wyjątkowa edycja, której bohaterkami są kobiety z powiatu zawierciańskiego. 

W naszym regionie mieszka, żyje i działa wielu wspaniałych ludzi, którzy każdego dnia inspirują nas do działania. "Zawiercianin na obcasach" pozwoli lepiej poznać czytelnikom kobiety z naszego powiatu, działające na rzecz swoich miejscowości, lokalnej społeczności, kultury.

Obraz kobiet zmienił się na przestrzeni lat. Współcześnie pełnią one wiele ról, zarówno związanych z wypełnianiem obowiązków rodzinnych, jak również zawodowych. Pną się po szczeblach kariery, samodoskonalą i rozwijają swoje pasje. Bywają stanowcze, ale i z dużym wdziękiem oraz zaangażowaniem włączają się w lokalne działania.

Bohaterkami najnowszej edycji "Zawiercianina" są kobiety piastujące wysokie stanowiska. Zanużając się w lekturze, będziemy mieli okazję poznać ich zainteresowania, obszar aktywności, cele, które przyświecają im w życiu. 

"Wraz z Anną Pilarczyk – burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec przeniesiemy się w jurajską scenerię i zgłębimy tajniki pracy włodarza gminy. Aneta Wieczorek –dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Włodowicach opowie o kreatywnej pracy kulturalnej, z kolei Edyta Grzebieluch – radna Miasta Zawiercie o tym, jak ważne są dla niej sprawy lokalnej społeczności. W dalszą wędrówkę ruszymy z Marzeną Orzoł – dyrektor Miejskiego Przedszkola im. Misia Uszatka w Porębie, która do każdego działania podchodzi z optymizmem. Trzymając się tematyki nauczania i oświaty, poznany historię nauczyciela z prawdziwego zdarzenia – Anety Mastalerz – prezes Oddziału ZNP w Zawierciu.Do malowniczej Poręby zabierze nas Karolina Ostrowska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. A dzięki Marcie Grzesicy – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski, poznamy sielski klimat polskiej wsi. Renata Pytlarz-Kowalska – prezes ARK Agencji Pracy przeprowadzi nas przez meandry lokalnego rynku pracy. Ilona Kaczmarczyk – prezes PSS Społem Zawiercie opowie o pracy w przedsiębiorstwie spożywczym w czasie  pandemii. Z kolei Anna Sadowska – przewodnicząca Stowarzyszenia „Daj Szansę” udowodni, że w życiu warto kierować się sercem i troską o drugiego człowieka" - tak we wspólną podróż stronami "Zawiercianina", zaprasza Paweł Abucki, redaktor naczelny pisma oraz prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.
 
Poznaj kobiecą twarz powiatu zawierciańskiego!
 
Elektroniczna wersja "Zawiercianina" jest dostępna w poniższym załączniku oraz na stronie www.zawiercianin.pl. Bezpłatne egzemplarze czasopisma można odebrać w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Polskiej 14 B w Zawierciu od poniedzałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00.
 
 

Załączniki:
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy