Promują ekologiczne postawy - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Promują ekologiczne postawy

Promują ekologiczne postawy

data dodania: 2013-10-21 08:36:54

„Ekologia na TAK!” – to nazwa projektu, który polega na promowaniu postaw ekologicznych w społeczności lokalnej Ogrodzieńca. Projekt jest realizowany przez stowarzyszenie Lokalna Organizacja Społeczna w ramach programu grantowego „Działaj Lokalnie”.

Głównym celem projektu jest uświadomienie młodych ludzi o konieczności dbania o środowisko naturalne, ukazanie negatywnych skutków ekologicznej ignorancji oraz tego, do czego może ona doprowadzić. Prelekcje dotyczące tematyki ekologicznej zostaną przeprowadzone w szkołach na terenie gminy Ogrodzieniec – w sumie zasięgiem działania projektu ma zostać objętych 50 osób.

– „Dbanie o środowisko naturalne powinno być dla nas wszystkich priorytetem, ponieważ to od nas zależy jak będzie wyglądać przyszłość najmłodszego pokolenia – naszych dzieci. Ekologia stanowi jeden z priorytetów, według których swoje działania podejmują najważniejsze organizacje, urzędy i inne podmioty o ogólnoświatowym zasięgu. Pierwsze kroki w edukacji ekologicznej powinny być podejmowane już na poziomie nauki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, stąd nasz pomysł na projekt >>Ekologia na Tak!<<, którego zadaniem jest zaszczepienie w najmłodszych świadomości o wadze i znaczeniu środowiska naturalnego w naszym życiu" – mówi Anna Pilarczyk-Sprycha, prezes Lokalnej Organizacji Społecznej.

Projekt „Ekologia na TAK” jest realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Dofinansowano go ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W powiecie zawierciańskim obsługą programu zajmuje się Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy