Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Projekt, to proces - warsztaty

Projekt, to proces - warsztaty

data dodania: 2017-09-04 10:06:45

Wprowadzanie w życie zmian wymaga czasu, systematyczności i często - właściwie przygotowanego planu działania. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy wsi Rokitno, którzy wspólnymi siłami, krok po kroku urzeczywistniają projekt „Senior w sieci”. Idea ta realizowana jest w ramach Programu Działaj Lokalnie, przy współpracy Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Pomysłodawcy projektu – Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Edukacji „Razem dla Szkoły” im. Jana Pawła II w Rokitnie swoje działania rozpoczęli 18 czerwca, organizując Festyn Rodzinny, który pozwolił zintegrować środowisko lokalne i wypromować projekt. Przy organizacji festynu pomagali między innymi: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Orkiestra Dęta, Rada Sołecka oraz Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół Społecznych w Rokitnie. Dopisały zarówno pogoda, jak i atrakcje. Wystawa quadów oraz prezentacja drabiny strażackiej cieszyły się największym zainteresowaniem wśród zgromadzonych. Dmuchane zamki, malowanie twarzy, przejażdżka bryczką zaprzęganą kucykiem oraz udział w pokazie uwalniania osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych – to propozycje, z których podczas festynu mógł skorzystać każdy mieszkaniec Rokitna i okolic! Dodatkowo zorganizowano loterię oraz konkurs wiedzy o rolnictwie, w których wygrać można było cenne nagrody. Festyn swoją obecnością uświetnił Krzysztof Wrona – Starosta Powiatu Zawierciańskiego.

Zaangażowanie lokalnej społeczności w organizację festynu sprawiło, że seniorzy – czyli docelowa grupa odbiorców, poczuła się doceniona. Propozycja udziału w warsztatach „Senior w sieci” wzbudziła wśród nich spore zainteresowanie.

Zanim jednak odbędzie się cykl warsztatów dotyczących poruszania się w Internecie, zasad bezpieczeństwa, zagrożeń, jakie generuje oraz możliwości, które daje – potrzebne były kolejne działania. I tutaj po raz kolejny mieszkańcy Rokitna wykazali się zaangażowaniem i chęcią współdziałania, remontując świetlicę – od teraz służącą, jako pracownia komputerowa.

Zakupiony sprzęt komputerowy stanowi bazę, która niebawem pozwoli seniorom posiąść wiedzę dotyczącą Internetu. Jeszcze we wrześniu rozpocznie się cykl warsztatów pn. „Senior w Sieci”. Na przykładzie Rokitna widać, jak wiele pracy i wysiłku trzeba włożyć, aby osiągnąć efekt swoich działań. Jak się jednak okazuje – działania lokalne to coś, co mieszkańcom wsi oraz miast wychodzi naprawdę dobrze!

Zadanie dofinansowane w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy