Prawne aspekty funkcjonowania NGO - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Prawne aspekty funkcjonowania NGO

Prawne aspekty funkcjonowania NGO

data dodania: 2013-10-25 12:20:50

23 października odbyło się szkolenie „Prawne aspekty funkcjonowania NGO” organizowane w ramach projektu Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych. Uczestnicy mieli możliwość uzyskania informacji o prawnej stronie zakładania i prowadzenia organizacji pozarządowej.

Tematyka zajęć dotyczyła powstania i działania organizacji pozarządowej od strony obowiązujących przepisów prawa a także różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami organizacji oraz wynikającymi z nich prawami i obowiązkami. Omawiane były zagadnienia związane z koniecznością zgłaszania informacji do Krajowego Rejestru Sądowego, typologią źródeł finansowania organizacji pozarządowych, działalnością pożytku publicznego. Punktem wyjścia dla wielu poruszanych tematów była ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Dzięki warsztatowej formie szkolenia uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy podczas zadań praktycznych oraz przyswojenia informacji przedstawionych na konkretnych przykładach.

„Podczas szkolenia najbardziej podobała mi się przyjazna atmosfera, szczegółowe wyjaśnienie różnych tematów i podanie rozwiązań” – komentuje jeden z uczestników. Przedstawiciele III sektora zapoznali się z zagadnieniami, które są istotne dla ich codziennej działalności oraz wraz z prowadzącym przeanalizowali wybrane ustawy, na których działania te się opierają.

Szkolenie było bezpłatne i odbyło się w ramach projektu „Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy