Poznaj dawny Kromołów! - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Poznaj dawny Kromołów!

Poznaj dawny Kromołów!

data dodania: 2013-10-07 09:38:46

Najnowsza edycja kalendarza „Dawne Zawiercie” już w sprzedaży! Jak co roku przedstawia ona archiwalne zdjęcia naszego miasta. Kalendarz na rok 2014 poświęcony jest przeszłości Kromołowa – najstarszej dzielnicy Zawiercia.

Centrum Inicjatyw Lokalnych (CIL) co roku wydaje atrakcyjny kalendarz „Dawne Zawiercie”. Przedstawia on unikalne fotografie z dziejów miasta, udostępnione przez kolekcjonerów i pasjonatów historii. Kalendarz jest częścią inicjatywy o tej samej nazwie, która funkcjonuje w postaci strony internetowej www.dawne-zawiercie.pl. Projekt „Dawne Zawiercie” realizowany jest od 2008 r.

Obecna edycja jest już piąta. Tym razem pod hasłem „Dawny Kromołów” kalendarz przedstawia unikalne zdjęcia tej dzielnicy sprzed wielu lat. Na fotografiach można obejrzeć m.in. kromołowski rynek ponad 100 lat temu, kościół, okolice rzeki Warty na początku lat 50., uroczystości z udziałem OSP, dwór w Kromołowie, dawną zabudowę dzielnicy. Kalendarz został przygotowany przy współpracy z Towarzystwem Sympatyków Kromołowa i przy wsparciu gminy i miasta Zawiercie.

–  „Kromołów to dzielnica o bogatej przeszłości i długiej historii, jej mieszkańcy do dzisiaj mają silne poczucie tożsamości. Chcieliśmy to uhonorować, a także przypomnieć mieszkańcom pozostałych dzielnic o przeszłości najstarszej z nich. Poza tym wielu mieszkańców całego Zawiercia ma korzenie w Kromołowie lub inne związki z nim. Liczymy na to, że zainteresuje ich kalendarz z unikalnymi zdjęciami Kromołowa” – wyjaśnia Paweł Abucki, wiceprezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Kalendarz można nabyć w cenie 15 zł w dni robocze w biurze CIL (Zawiercie, ul. Senatorska 14, w godzinach 7-15), a także  w Pałacyku w Kromołowie (Zawiercie, ul. Filaretów 1, 1 piętro, w godzinach 8-12).

 
Projekt jest współfinansowany ze środków w ramach zadania publicznego Gminy Zawiercie.


 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy