Polsko - Włoska wymiana młodzieży w Zawierciu dobiegła końca! - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Polsko - Włoska wymiana młodzieży w Zawierciu dobiegła końca!

Polsko - Włoska wymiana młodzieży w Zawierciu dobiegła końca!

data dodania: 2019-01-31 09:54:42

Projekt „Polsko-Włoska integracja” zrealizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych już za nami! Kilka dni temu młodzież z dwóch europejskich krajów po kilkumiesięcznym korespondowaniu mailowym miała okazję poznać się bezpośrednio i spędzić ze sobą dziewięć niezwykłych dni. Młodzież spędziła czas w urokliwym hotelu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, brała udział w aktywnościach rozwijających ich kreatywność, sprawność fizyczną oraz wiedzę ogólną. Poznali historię regionu, tradycje, nowe smaki. Głównymi celami projektu było: zwiększenie wiedzy młodzieży na temat krajów europejskich uczestniczących w projekcie, wiedzy o ich kulturze, tradycji i obyczajach, podniesienie umiejętności językowych.

Projekt został sfinansowany z funduszy Programu Erasmus + Akcja 1. Mobilność edukacyjna. Wymiany młodzieżowe.

Przez dziewięć dni 28 młodych ludzi z Polski i Włoch, ze wsparciem 2 liderów wykazywało się zaangażowaniem, inicjatywą, kreatywnością w podejmowanych działaniach. Uczestnicy projektu poszerzyli wiedzę na temat polskiego i włoskiego kraju, udoskonalili umiejętności językowe, społeczne i interpersonalne. Nawiązali międzynarodowe znajomości, przyjaźnie, poznali osoby udzielające się społecznie w regionie. Wymiana doświadczeń, opinii i wspólne cele przyczyniły się do ogólnego rozwoju młodych ludzi, a długofalowe efekty zrealizowanego projektu jeszcze nieraz nas zaskoczą!

Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem informacyjnym przygotowanym przez uczestników mobilności oraz zdjęciami z wymiany, które znajdują się poniżej. Poczujcie polsko-włoską integrację!

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy