Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie projektu "Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy"

Podsumowanie projektu "Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy"

data dodania: 2017-02-24 07:51:28

17.02.2017 r. uczestnicy projektu „Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy” spotkali się z jego inicjatorem – Pawłem Abuckim. Podczas spotkań wspólnie omawiali efekty pracy uczniów w postaci artykułów prasowych zamieszczonych w gazetkach szkolnych.

- Warto dbać o umiejętność konstruowania wypowiedzi pisemnych. Słowo jest potężnym orężem, odpowiednio użyte może wpłynąć na przyszłość jednostki. Język jest naszym dziedzictwem kulturowym, budulcem naszej tożsamości, dlatego należy o niego dbać. Cieszę się, że w czasach tabloidów i kultury nastawionej na wizualność, znaleźli się młodzi, odważni ludzie, którzy zechcieli opisać otaczającą ich rzeczywistość prawdziwymi słowami – powiedział Paweł Abucki, Prezes CIL.

W projekcie wzięli udział uczniowie z następujących szkół z terenu miasta Zawiercie: Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego, Zespół Szkół im. O. Langego, Zespół Szkół im. S. Staszica oraz Zespół Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie  i aktywny udział w projekcie.

Projekt pn. „Młodzi adepci dziennikarstwa po Jasnej Stronie Mocy” był finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem projektu była Fundacja Praca i Kariera.

 

 

                                                                             

                         Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy