Podsumowanie "Senioralnej akademii zdrowia" - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie "Senioralnej akademii zdrowia"

Podsumowanie "Senioralnej akademii zdrowia"

data dodania: 2021-09-28 09:28:41

„Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją” – mądrość słów L.M. Montgomery potwierdziły zorganizowane przez Centrum Inicjatyw Lokalnych spotkania z seniorami z powiatu zawierciańskiego w ramach „Senioralnej akademii zdrowia”.

Uczestnicy warsztatów udowodnili, że wiek to tylko liczba, która nie przeszkadza im w zdobywaniu nowej wiedzy oraz wdrażaniu nowych, pozytywnych zmian w codziennym życiu.

Seniorzy biorąc udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Krystynę Męcik z zakresu medycyny holistycznej oraz zdrowego odżywiania dowiedzieli się w jaki sposób komponować swoją dietę, aby zachować zdrowe ciało oraz pogodę ducha.

Niezwykle ważnym elementem spotkań były śniadania – sałatki złożone z sezonowych warzyw, ekologicznego mięsa oraz owoców. Uczestnicy projektu przekonali się, iż zdrowe jedzenie może być również smaczne, a jego przygotowanie nie wymaga skomplikowanych działań.

Prelegentka podała seniorom również przepisy na przygotowanie różnego rodzaju wód nawilżających, które dzięki niebanalnym dodatkom zyskują zarówno walory smakowe jak i zdrowotne. Poza tym zwróciła uwagę na konieczność zachowania aktywności fizycznej dostosowanej do wieku i możliwości uczestników.

„Senioralna akademia zdrowia” wskazała uczestnikom kierunek, w którym mogą podążać, aby jak najdłużej utrzymać swoje ciało i umysł w dobrej kondycji. Teraz czas na samodzielne spełnianie marzeń, bo one… nigdy się nie starzeją!

 

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy