Ping-pong łączy pokolenia - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Ping-pong łączy pokolenia

Ping-pong łączy pokolenia

data dodania: 2013-10-09 14:14:09

Integracja przez sport – to główny cel projektu „Ping-pong łączy pokolenia”, który jest w powiecie zawierciańskim kolejną inicjatywą w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

Projekt przewiduje organizację cyklu spotkań, podczas których uczestnicy (zarówno młodsi, jak i starsi) będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami gry w tenisa stołowego oraz z mechanizmami funkcjonowania organizacji społecznych w środowisku lokalnym. Projekt jest skierowany głównie do mieszkańców miejscowości Rokitno w gminie Szczekociny – zajęcia odbywają się w budynku tamtejszego Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II.

– „Pomysł na realizację przedsięwzięcia podsunęły nam nasze dzieci, które podczas przerw lekcyjnych oraz w godzinach pozalekcyjnych potrzebują aktywnej formy spędzania czasu. W naszej miejscowości jest potrzeba realizacji tego typu inicjatyw. Jest to wspaniała forma integracji społecznej oraz możliwość rozwijania nowych umiejętności” – mówi Barbara Czyż z Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkół, realizator projektu.

Projekt „Ping-pong łączy pokolenia” jest jednym z sześciu projektów programu „Działaj Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Rada Rodziców będąca grupą nieposiadającą osobowości prawnej skorzystała z tzw. Inicjatywy Działaj Lokalnie. Polega ona na realizowaniu projektu przy stowarzyszeniu, fundacji lub innej instytucji zdolnej do podejmowania czynności prawnej. Organizacją, przy której jest realizowany projekt „Ping-pong łączy pokolenia”, jest Fundacja VITA z Zawiercia. Realizacją programu „Działaj Lokalnie” w powiecie zawierciańskim zajmuje się Centrum Inicjatyw Lokalnych.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy