Pilarze przeszkoleni - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Pilarze przeszkoleni

Pilarze przeszkoleni

data dodania: 2013-08-30 11:42:15

Dobiegł końca praktyczno-teoretyczny kurs pilarza, organizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych. W ramach szkolenia, będącego częścią projektu „Jurajskie Kadry Ratownicze”, pilarskie szlify zdobyło 30 strażaków ochotników z 12 jednostek OSP w powiecie zawierciańskim.

– „Kolejny etap projektu dobiegł końca. Z dużą satysfakcją informujemy, że dzięki Centrum Inicjatyw Lokalnych kompetencje lokalnych służb ratowniczych wzrastają w dynamicznym tempie, a tym samym rośnie nasze poczucie bezpieczeństwa” – mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W ramach szkolenia odbyło się 13 sześciogodzinnych spotkań, które poprowadzili wykwalifikowani instruktorzy z Nadleśnictwa w Siewierzu. Omówione i przećwiczone zostały m.in. takie zagadnienia, jak budowa i charakterystyka pilarek, ścinka drzew trudnych, obalanie złomów i wywrotów, technika przerzynki kłód i dłużyc. Centrum Inicjatyw Lokalnych zadbało, aby zarówno teoretyczna, jak i praktyczna część zajęć odbywała się w optymalnych dla kursantów warunkach i miała jak największą wartość edukacyjną.   

– „Specyfika szkoleń strażackich wymaga dużego zaangażowania w ich realizację. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby kurs kompleksowo i w pełni profesjonalnie realizował wszystkie założone tematy. Efekt jest całkowicie zadowalający. Jakość szkoleń zawsze ma dla nas priorytetowe znaczenie. Zarówno ze względu na bezpieczeństwo kursantów, jak i na fakt, że nabyte przez nich umiejętności będą wykorzystywane podczas akcji ratunkowych” – mówi Justyna Wesołowska z CIL, koordynator projektu.

Projekt „Jurajskie Kadry Ratownicze” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy