Pierwszy wyjazd studyjny Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Pierwszy wyjazd studyjny Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej

Pierwszy wyjazd studyjny Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej

data dodania: 2013-11-21 14:50:43

Młodzieżowa Akademia Obywatelska nabrała rozpędu. Przed dziesięcioma szczególnie aktywnymi uczestnikami warsztatów pierwszy wyjazd studyjny.

Wezmą w nim udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych (Klaudia Kukoł, Jakub Jurczak, Olga Klarczyńska, Beata Grabowska, Oliwia Szasta, Kacper Kruz) oraz średnich (Kinga Cholewka, Aleksandra Krakowiak, Marika Limanówka, Nikola Niepsuj) z terenu naszego powiatu. Zbiórkę zaplanowano w dniu 22 listopada na godzinę 6.30 na parkingu Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. Cel podróży – Łódź.

Po dotarciu na miejsce przed uczestnikami wiele atrakcji. Na początek wezmą oni udział w Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”, odbywającym się w Muzeum Kinematografii. Jest to konkurs twórczości dokumentalnej w zakresie szeroko rozumianego zagrożenia człowieka i jego środowiska. Cele Festiwalu realizowane są poprzez konfrontacje dzieł filmowo-telewizyjnych oraz odpowiedni program imprez towarzyszących, dzięki czemu młodzi ludzie będą mieli możliwość zetknięcia się z ciekawymi projektami artystycznymi.
 
Uczestnicy Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej będą mieli również okazję zaobserwować, jak pracują dziennikarze w eterze, dzięki wizytom w Radiu Łódź oraz w Studenckim Radiu „Żak”, miejsc tworzonych przez ludzi z pasją. Wyjazd jest całkowicie bezpłatny. Powrót zaplanowano na sobotę w godzinach wieczornych.

Wyjazd jest częścią projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, a współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy