Pierwszy krok do kariery wykonany! - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Pierwszy krok do kariery wykonany!

Pierwszy krok do kariery wykonany!

data dodania: 2013-12-10 10:33:55

W dniu 6.12.2013 r. dobiegł końca prawie miesięczny kurs ze specyfiki pracy biurowo-administracyjnej odbywający się w ramach projektu „Czas na młodych”, realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Cykl szkoleń odbył się w okresie 12.11.2013 – 06.12.2013 r. w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu. Przez 152 godzin zajęć 15 uczestniczek projektu miało możliwość poznania specyfiki pracy biurowej w organizacjach pozarządowych. Tematyka szkoleń była bardzo różnorodna. – „Dzięki szkoleniom dowiedziałam się nie tylko, czym są organizacje pozarządowe, ale również, jakie są zasady ich funkcjonowania oraz źródła finansowania działalności. Podczas zajęć praktycznych miałyśmy także możliwość pisania projektów. Moim zdaniem taka tematyka szkoleń ułatwi nam późniejsze odnalezienie się na stażu” – mówi jedna z uczestniczek kursu.
 
„Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji na lokalnym rynku pracy zdecydowaliśmy, że należy podjąć działania mające na celu wsparcie osób młodych. To ta grupa stanowi naszą przyszłość, dlatego należy inwestować w jej rozwój. Projekt Czas na młodych jest efektem naszych starań w poprawę sytuacji młodych, bezrobotnych mieszkańców powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego. Cieszy nas, że kolejna grupa uczestników będzie miała możliwość odbycia stażu zawodowego.”– mówi Justyna Wesołowska, asystentka koordynatora projektu.

Kurs ze specyfiki pracy biurowo-administracyjnej stanowił pierwszy element kompleksowego wsparcia dla 15 młodych osób poszukujących pracy. Uczestnikom w ramach projektu zostanie również zapewnione poradnictwo zawodowe i psychologiczne. Na początku 2014 roku uczestnicy rozpoczną półroczny staż, który potrwa do końca czerwca. W przyszłym roku odbędą się również dwa kolejne nabory dla młodych osób, zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji. Pierwszy z nich już w czerwcu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekrutacji osoby bezrobotne do 27 roku życia, zamieszkujące powiat zawierciański bądź myszkowski.
 
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy