Obsługiwali motopompę - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Obsługiwali motopompę

Obsługiwali motopompę

data dodania: 2013-09-18 07:50:22

Kursem obsługi motopompy zakończył się szkoleniowy etap projektu „Jurajskie Kadry Ratownicze”. W ramach realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych przedsięwzięcia, przeszkolono już 135 osób.

Na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnikach przeprowadzono praktyczno-teoretyczne szkolenie w zakresie obsługi motopompy. 20 uczestników kursu, podczas 20 godzin zajęć poznało i omówiło m.in. takie zagadnienia jak budowa i eksploatacja motopomp pożarniczych, ich obsługa techniczna oraz podawanie wody i piany, czyli praca operatora.

- „Cykl szkoleń, które przeprowadziliśmy w ramach projektu, znacząco przyczynił się do podniesienia kwalifikacji strażaków ochotników z terenu powiatu zawierciańskiego. Działaliśmy kompleksowo i zgodnie z lokalnym zapotrzebowaniem. Oprócz kursu obsługi motopompy, przeprowadziliśmy także kurs strażacki podstawowy, kurs ratowników technicznych, kwalifikowany kurs pierwszej pomocy oraz kurs pilarza i prawa jazdy kategorii C” – mówi Justyna Wesołowska, koordynator projektu.

Przeprowadzone kursy to nie jedyne działania przewidziane w „Jurajskich Kadrach Ratowniczych”. Także w ramach projektu, we współpracy z Centralną Szkołą Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, zostanie wydana broszura edukacyjna ukazująca zasady jakimi należy się kierować w czasie zagrożenia życia.

Projekt „Jurajskie Kadry Ratownicze” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy