Najstarsza dzielnica Zawiercia - ocalić od zapomnienia - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Najstarsza dzielnica Zawiercia - ocalić od zapomnienia

Najstarsza dzielnica Zawiercia - ocalić od zapomnienia

data dodania: 2013-06-28 09:21:06

Posiadasz zbiór starych fotografii Kromołowa? Jeśli tak – skontaktuj się z Centrum Inicjatyw Lokalnych. Trwają prace nad kolejną, już piątą edycją kalendarza „Dawne Zawiercie”. Tym razem wydawcy postanowili przypomnieć wygląd najstarszej dzielnicy naszego miasta. 

Centrum Inicjatyw Lokalnych (CIL) co roku wydaje kalendarz „Dawne Zawiercie”. Przedstawia on unikalne fotografie z dziejów miasta, udostępnione przez kolekcjonerów i ze zbiorów mieszkańców. Kalendarz jest częścią inicjatywy o tej samej nazwie, która funkcjonuje w postaci strony internetowej www.dawne-zawiercie.pl. – „Projekt »Dawne Zawiercie« realizujemy od 2008 r. W jego ramach wydaliśmy już cztery edycje kalendarza. Ubiegłoroczna prezentowała nasze miasto w okresie PRL. W tym roku chcielibyśmy poświęcić kalendarz najstarszej dzielnicy Zawiercia. Kromołów ma długą historię, niegdyś był samodzielnym miastem, znajdują się tam źródła Warty – dzielnica zasługuje na uwagę i przybliżenie jej wyglądu z przeszłości. Liczymy, że znajdą się ciekawe fotografie na ten temat” – mówi Paweł Abucki, wiceprezes Centrum Inicjatyw Lokalnych (CIL).

W związku z tym CIL poszukuje dobrej jakości zdjęć, które przedstawiają najstarszą dzielnicę miasta. Fotografie powinny być wykonane kilkadziesiąt lat temu, a ich posiadacze muszą dysponować prawami autorskimi i majątkowymi w odniesieniu do nich. Zdjęcia pozostają u właścicieli – na potrzeby kalendarza zdjęcie zostaną zeskanowane i zwrócone. Kontakt dla posiadaczy zdjęć: Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Senatorska 14, Zawiercie, tel. 32 670 20 14, dni robocze w godz. 7-15, e-mail: kmiecik@cil.org.pl

Kalendarz na rok 2014 ukaże się jesienią. Fotografie można prezentować wydawcy do końca sierpnia. Za zdjęcia, które zostaną zakwalifikowane do druku, wydawca przewiduje honorarium dla osoby udostępniającej fotografię.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy