Na sportowo i koncertowo - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Na sportowo i koncertowo

Na sportowo i koncertowo

data dodania: 2013-07-04 17:10:13

Centrum Inicjatyw Lokalnych było jednym ze sponsorów Dni Żarek, które odbyły się w miniony weekend. Tegoroczne obchody święta miasta przebiegały pod znakiem sportowych zmagań i występów artystycznych.

Program był bardzo bogaty, tak więc każdy mógł bez problemu znaleźć coś dla siebie. Zawody wędkarskie, mecze piłkarskie młodzików, turniej eliminacyjny mężczyzn do regionalnych mistrzostw w siatkówce plażowej – to jedne z wielu sportowych atrakcji, które można było śledzić w różnych częściach miasta.

Główne obchody miały miejsce w niedzielę, 30 czerwca. Na scenie w amfiteatrze przy ul. Steinkellera zaprezentowały się rodzime zespoły, wykonując dobrze znane polskie szlagiery. Pałeczkę od doświadczonych wykonawców przejęli następnie młodzi podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Przed publicznością zaprezentowały się dzieci z grup teatralno-tanecznych, dziewczynki z ogniska baletowego oraz młodzi gitarzyści. Później można było podziwiać układy zumby w wykonaniu żareckich gimnazjalistek oraz popisy grupy „Street Dance” z Myszkowa oraz występy Zespołu Szkoły Rocka z Żarek Letniska.

Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Stasiak – śląski aktor i kabareciarz, znany szerszej publiczności głównie z telewizyjnego programu „Nauka Jazdy” oraz z roli Alojza w popularnym serialu „Święta wojna”. Później ze sceny zabawiał zgromadzonych zespół  B-QLL. Podczas ich występu rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do północy. 
Organizatorami XXIII Dni Żarek byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Centrum Inicjatyw Lokalnych wsparło organizację imprezy dzięki środkom pochodzącym z wpłat 1 procenta podatku dochodowego.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy