Młodzieżowa Akademia Obywatelska wraca po wakacjach - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Młodzieżowa Akademia Obywatelska wraca po wakacjach

Młodzieżowa Akademia Obywatelska wraca po wakacjach

data dodania: 2013-08-29 11:17:54

Nowy rok szkolny to również początek nowego etapu projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”. W roku szkolnym 2013/2014 sześćdziesięciu uczniów z powiatu zawierciańskiego czeka moc dziennikarskich atrakcji.

Projekt trwa od maja, a biorą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zawiercia, Pilicy, Niegowonic, Rokitna i Żarnowca. Podczas projektu zorganizowany zostanie cykl warsztatów dziennikarskich (w poprzednim roku szkolnym odbyły się dwie edycje), spotkania ze znanymi ludźmi mediów, debaty z samorządowcami, tworzone będą kolejne numery gazetek szkolnych (pierwsze numery ukażą się już wkrótce) i inne ciekawe działania. Liderzy grup wybiorą się także na dwudniowe wyjazdy do Łodzi i Warszawy.

 –  „Zgodnie z założeniem projektu zajęcia dziennikarskie mają spowodować wśród uczniów zwiększenie poziomu świadomości oraz – co za tym idzie – aktywności obywatelskiej. W najbliższym roku uczestników czeka sporo pracy przy realizacji projektu, jest to jednak z korzyścią dla uczniów i lokalnej społeczności” – mówi Paweł Abucki, wiceprezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.
 
Zajęcia w ramach Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej potrwają do września 2014 roku. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy