Młodzież na scenie - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Młodzież na scenie

Młodzież na scenie

data dodania: 2013-11-04 13:00:57

31 października w auli Zespołu Szkół im. Gen. J. Bema, odbył się przeglądowy koncert inaugurujący nowy rok twórczości, którego celem była prezentacja młodych zawierciańskich – ale nie tylko – talentów. Koncert ten był także okazją do przedstawienia szerokiego wachlarza propozycji wokalno-instrumentalnych – od klasyki do rocka. 


Początkowo aurę tajemniczości i niepokoju rozsiała uwertura z „Upiora w operze”, której widzowie wysłuchali przy zgaszonych światłach. Następnie sceną zawładnęli nastoletni artyści.

Zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć solistów: Agnieszkę Łazarowicz, Joannę Sabudę, Marcelinę Miśtę, Ewelinę Bednarz, Sandrę Szemlij, Karolinę Kocelę, Bartłomieja Rauka, Michała Stefaniaka, Kacpra Maja i Roberta Palkę, a także instrumentalistów: Joannę Sokołowską i Emila Trepkę, oraz zespoły: Cegłom w łep (Joanna Sabuda, Piotr Galos, Konrad Galos, Jakub Dyczko) i Trauma (Weronika Wilcząb, Dagmara Gajecka, Bartłomiej Zjawiński, Michał Kaliszuk). Tego wieczoru wystąpił także chór Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu, pod dyrekcją p. Barbary Czajkowskiej.

Sprawcą całego zamieszania był nie kto inny, jak p. Leopold Stawarz, który również poprowadził koncert. Nad wystrojem i dekoracjami pracowały: p. Karolina Kindler-Skowronek, nauczycielka projektowania biżuterii, malarstwa i rysunku w Młodzieżowym Ośrodku Twórczości w Zawierciu oraz p. Bożena Milejska, prowadząca tam zajęcia plastyczne, natomiast stroną techniczną zajęli się Sergiusz Madejski oraz Rafał Kowalczyk. Nie mogło zabraknąć akompaniatorów: Michała Rusa oraz Jerzego Górki. Wszyscy uczestnicy przyczynili się do powstania niesamowitej atmosfery podczas równie niesamowitego koncertu. Młodzi artyści zostali nagrodzeni przez widzów gromkimi brawami. Nie obyło się oczywiście bez bisu. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Zawierciańskiego, Rafał Krupa, który wraz z dyrektorem ZS im. gen J. Bema, panem Romanem Kotem, również zasiadł tego wieczoru na widowni.


– „Rozpoczynamy nowy rok twórczości z zamiarem częstego prezentowania dokonań, nie tylko muzycznych, młodych twórców, będących pod opieką nauczycieli MOT-u. Chcemy mieć opiekę nad działaniami artystycznymi w powiecie oraz współpracować z gminami. Zapraszamy na kolejne koncerty!” – tymi słowami zakończył koncert Leopold Stawarz. W związku z tym z niecierpliwością czekamy na kolejne artystyczne przedsięwzięcia Młodzieżowego Ośrodka Twórczości w Zawierciu.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy