Księgowość w NGO - moduł I podstawowy - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Księgowość w NGO - moduł I podstawowy

Księgowość w NGO - moduł I podstawowy

data dodania: 2013-07-25 07:49:10

Księgowość jest powszechnie uważana za zagadnienie trudne i mało ciekawe. Osoby, które wcześniej nie miały z nią kontaktu szczególnie obawiają się błędów i ich konsekwencji prawnych. Dobrze prowadzona księgowość jest kluczowa dla działalności organizacji pozarządowych. Warto zadać sobie trud i poprzez poszerzanie wiedzy obalić mit o zawiłościach z nią związanych.

Prezentacja podstawowych aktów prawnych regulujących sposób prowadzenia księgowości i sporządzanie sprawozdania finansowego w organizacjach pozarządowych, odpowiedzialność za prowadzenie rachunkowości, wymogi dotyczące zasad rachunkowości, klasyfikacja kosztów i przychodów w NGO, prezentacja i omówienie przykładowego planu kont, omówienie elementów sprawozdania finansowego to tematy, które zostaną podjęte na dwudniowym szkoleniu 04.09 – 05.09.2013 pt. Księgowość w NGO – moduł I podstawowy, które odbędzie się w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej przy ul. Piastowskiej 1 w Zawierciu (budynek MOK „CENTRUM”), początek o godzinie 15.00. Swoją wiedzą podzieli się z uczestnikami pan Michał Szafrański. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w załączniku. Należy go przesłać na adres: szyszko@cil.org.pl

Formularz można także wysłać pocztą lub złożyć osobiście w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Senatorskiej 14, 42-400 w Zawierciu lub faksem na numer 32/ 670 20 14. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniu zostaną o tym poinformowane telefonicznie.

Rekrutacja na szkolenie pt. „Księgowość w NGO – moduł I podstawowy” trwa do 29 sierpnia 2013 r.

Osoby zakwalifikowane proszone są o przygotowanie na szkolenie następujących informacji: NIP, Regon, kod PKD organizacji (w przypadku gdy organizacja nie podpisywała jeszcze deklaracji uczestnictwa w projekcie) oraz o zabranie dowodu osobistego. Dane te będą niezbędne do prawidłowego wypełnienia deklaracji uczestnictwa.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Załączniki:
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy