Kalendarz na rok 2014 - Twoja ulubiona opowieść biblijna - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Kalendarz na rok 2014 - Twoja ulubiona opowieść biblijna

Kalendarz na rok 2014 - Twoja ulubiona opowieść biblijna

data dodania: 2013-10-28 10:59:48

Kalendarz w niezwykłej szacie graficznej, ilustrowany pracami plastycznymi najmłodszych – to kolejne wydawnictwo będące efektem współpracy pomiędzy Centrum Inicjatyw Lokalnych a Klasztorem Ojców Paulinów w Leśniowie.

Kalendarz powstał w związku z ogólnopolskim konkursem plastycznym dla dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Opublikowano w nim reprodukcje nagrodzonych i wyróżnionych prac wykonanych przez uczestników konkursu.

– „Publikacja ta wyróżnia się spośród wielu innych wydawnictw przede wszystkim barwną szatą graficzną. Jej największym atutem są przepiękne prace plastyczne autorstwa najmłodszych. Na poszczególnych stronach możemy podziwiać ilustracje do Pisma Św., przedstawiające m.in. Arkę Noego, Rajski Ogród czy sceny z życia Jezusa Chrystusa. Każdy miesiąc to jedna opowieść biblijna, widziana oczami najmłodszych, którą dopełnia odpowiedni cytat z Biblii” – wyjaśnia Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Kalendarz promuje nie tylko sam konkurs plastyczny, ale również Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, o czym świadczy pierwsza jego strona. Na okładce widnieje mozaika utworzona z kilkudziesięciu prac konkursowych, które układają się w obraz świątyni. Podobnych leśniowskich akcentów w publikacji jest więcej.

– „W kalendarium – obok świąt i uroczystości kościelnych – został zamieszczony porządek błogosławieństw niedzielnych i okolicznościowych, które są udzielane w naszym Sanktuarium. Są one przeznaczone m.in. dla małżeństw, kobiet brzemiennych, pielgrzymów i dzieci. Za ich sprawą nasze Sanktuarium nazywane jest również Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw” – mówi ojciec przeor Jerzy Kielech z Klasztoru Ojców Paulinów w Leśniowie.

Kalendarz można kupić w sklepiku i w kawiarence przy Sanktuarium w Leśniowie w cenie 15 zł. Publikację można również zamówić drogą pocztową po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem klasztoru za pośrednictwem e-maila: lesniow@wp.pl (w tym przypadku do ceny kalendarza należy doliczyć koszty przesyłki). Kalendarze można zakupić również na terenie Zawiercia: w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ul. Senatorskiej 14, w sklepie papierniczym „Amon” przy ul. Bohaterów Westerplatte 33 oraz w Księgarni Edukacyjnej przy ul. Sądowej 10.

Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przeznaczony na budowę Centrum Pomocy Rodzinie. Ośrodek ten będzie służył rodzinom i małżeństwom w trudnej sytuacji życiowej. Powstanie CPR w pierwszym etapie zakłada kapitalny remont starego budynku (niegdyś szpitala-poradni), znajdującego się w parku przylegającym do Sanktuarium.

Na rzecz CPR można przekazywać również 1 procent podatku dochodowego. Wystarczy w swoim rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym podać nr KRS: 0000 215 720, cel szczegółowy: CPR Leśniów.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy