Jest miejsce, czas na opowieść! Warsztaty filmowe z KGW "Borowianki" - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Jest miejsce, czas na opowieść! Warsztaty filmowe z KGW "Borowianki"

Jest miejsce, czas na opowieść! Warsztaty filmowe z KGW "Borowianki"

data dodania: 2020-01-30 10:37:43

Jedni opowiadają bajki, inni snują historie, a grantobiorcy Programu „Działaj Lokalnie” od lat pokazują tylko prawdę! W ramach Programu „Działaj Lokalnie” wdrażanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu przygotowywania krótkometrażowych filmów promocyjnych.

Udział w zajęciach wzięli tegoroczni grantobiorcy, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie „Opowiedz” 2019 w ramach Programu „Działaj Lokalnie”. Celem konkursu jest zachęcenie grantobiorców do promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu i poszukiwanie atrakcyjnych sposobów na opisywanie własnych działań.

Za nami warsztaty w siedzibie KGW „Borowianki” w OSP Zdów, które poprowadził Przemysław Pałucha - reżyser, pasjonat kina współpracujący z firmą Tower Films.

Koło Gospodyń Wiejskich w Zdowie „Borowianki” tworzą panie, którym nie straszne są wyzwania, a udział w warsztatach, możliwość występu przed kamerą, poznanie zasad tworzenia krótkometrażowych filmów wyzwolił w nich pokłady energii i dobrego humoru! Ich projekt o nazwie „Wolność naszą radością” zintegrował lokalną społeczność we wspólnym działaniu, dzięki któremu w Zdowie powstało miejsce spotkań wszystkich mieszkańców. Stworzono małe miejsce grillowe, posadzono krzewy, zakupiono ławki i garnki żeliwne na prażonki. Dzięki KGW „Borowianki” mieszkańcy mają miejsce do spotkań i organizowania imprez okolicznościowych.

Dzięki udziałowi w warsztatach grantobiorczynie dowiedziały się jak tworzyć krótkometrażowe filmy promocyjne, dokonać montażu, zamieścić wideoklip w Internecie. 

Warsztaty filmowe pomogły uczestnikom stworzyć krótki reportaż filmowy dotyczący ich inicjatywy, który w pierwszym etapie zostanie oceniony przez Lokalną Komisję Konkursową. Panie zdecydowały się na kategorię: miejsce, aby pokazać konkretną zmianę, która zaszła w ich miejscowości.

Autorzy najlepszych prac w konkursie zostaną nagrodzeni, a ich filmiki zgłoszone  do etapu ogólnopolskiego. O wynikach etapu lokalnego poinformujemy niebawem na naszej stronie internetowej.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy