Historia łączy pokolenia - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Historia łączy pokolenia

Historia łączy pokolenia

data dodania: 2013-09-25 13:20:25

To nazwa projektu, którego realizację rozpoczęło Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Nestor” w Porębie. W jego ramach przez kilka najbliższych miesięcy zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy miasta, będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń, których celem będzie wzajemne lepsze zrozumienie swojej historii, a przez to – współczesności. Oto pierwszy z cyklu 6 tekstów o projektach współfinansowanych z funduszy amerykańskich w naszym regionie.

„Głównym celem projektu jest integracja międzypokoleniowa poprzez cykl prelekcji, przygotowanie wystawy historycznych pamiątek oraz organizację konkursu na najlepszą ekspozycję przygotowaną przez zespoły klasowe miejscowych szkół podstawowych. To ważne wydarzenie dla naszej społeczności. W ten sposób, poprzez poznawanie swojej historii, przyczyniamy się do osiągnięcia dobra wspólnego tu i teraz” – mówi Krystyna Rauk, przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów Rencistów, Emerytów i Inwalidów „Nestor” w Porębie.

W ramach projektu planowany jest cykl spotkań dotyczących historii – najbliższe odbędą się w czwartek, 26 września (godz. 8.00, Szkoła Podstawowa nr 3, pokaz audiowizualny pn. „Historia miasta Poręby w oparciu o wieżę wyciągową”), w piątek, 27 września (godz. 18:00, Wieża wyciągowa w Porębie, spotkanie dla wszystkich mieszkańców pn. „Poznaj historię miasta”) oraz w czwartek, 3 października (godz. 16:00, MOK w Porębie, ul. Mickiewicza 2, spotkanie dla wszystkich mieszkańców pn. „Wspomnienia z czasów II wojny światowej”).

Projekt jest realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na obszarze powiatu zawierciańskiego zajmuje się nim Centrum Inicjatyw Lokalnych. W ramach programu realizowanych jest 6 projektów, których głównym celem jest rozwijanie dobra wspólnego w społeczności lokalnej.
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy