Gazetki szkolne po raz pierwszy - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Gazetki szkolne po raz pierwszy

Gazetki szkolne po raz pierwszy

data dodania: 2013-09-27 11:34:35

Jak wypełnić wartościową treścią 12 stron A4? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie z 10 szkół biorących udział w projekcie "Młodzieżowa Akademia Obywatelska". Znamy efekt tych starań: pierwszy numer gazetek szkolnych.

6-osobowe grupy uczniów miały pierwsze poważne zadanie w ramach realizowanego od maja projektu: przygotować materiały dziennikarskie do swojej gazetki szkolnej. We wrześniu wydanych zostało dziesięć tego rodzaju publikacji: "Azymut" z Gimnazjum nr 4 przy Zakładzie Poprawczym w Zawierciu, "GaGim" z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu, "Gimbus z mocą" z Zespołu Szkół w Rokitnie, "Echo Pilicy" z Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Pilicy, "Katolik" z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Zawierciu, "Moje Niegowonice" z Zespołu Szkół nr 2 w Niegowonicach, "The Dunik Times" z Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu, "Stefan" z I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, "Świat według Malczewskiej" z II LO im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu oraz "Sznurówka" z Gimazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Żarnowcu.

Gazetki zostały wydane w ramach realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych projektu "Młodzieżowa Akademia Obywatelska" współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Uczniowie biorący udział w projekcie rozpoczęli prace nad kolejnym wydaniem gazetki szkolnej - na ciąg dalszy dziennikarskich zmagań uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego będziemy musieli poczekać do listopada.

Wszystkie gazetki szkolne w wersji PDF udostępnione są na portalu projektu mlody.zawiercianin.pl
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy