Garbusy zjechały do Łaz - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Garbusy zjechały do Łaz

Garbusy zjechały do Łaz

data dodania: 2013-08-20 13:18:02

Mimo że produkcja tego modelu już się zakończyła, to do tej pory cieszy się ogromną popularnością. Mowa o kultowym Volkswagenie Garbusie. Łącznie wyprodukowano 21 529 464 egzemplarzy tego samochodu, z czego 15 444 858 w Niemczech i około 3 350 000 w Brazylii. Miłośnicy tej marki spotkali się po raz pierwszy w Łazach w ramach zlotu „Garbojura”.

W ubiegły weekend na I Zlot VW Garbusa „Garbojura” w Łazach przybyły 24 załogi. Pomysłodawcą zlotu byli Marcin Stępień z Łaz oraz Ireneusz Choroba z Zawiercia. Współorganizatorem imprezy był Park Wodny Jura oraz Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Jako pierwszy nad zalewem Mitręga zameldował się Garbus z 1973, za kierownicą którego zasiadała mieszkanka Zawiercia Marta Burzyńska-Choroba.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy wiele atrakcji i konkursów. Były więc m.in. najszybsza zmiana koła, picie piwa na czas, jeżdżenie na nietypowym rowerze, pokaz ratownictwa drogowego i wodnego z udziałem psów ratowniczych z sekcji Ratownictwa Wodnego Rogoźnik. W imprezie brały również udział jednostki OSP Chruszczobród, Niegowonice, Rokitno Szlacheckie i Marciszów. Każdy uczestnik zlotu mógł skorzystać z atrakcji Parku Wodnego Jura w Łazach, który ufundował darmowe wejściówki, a także wziąć udział w paradzie po Łazach i zwiedzić Hutę Szkła w Zawierciu. Nie zabrakło konkursów dla dzieci. Cenne nagrody ufundowało Centrum Inicjatyw Lokalnych z Zawiercia dzięki wpłatom uzyskanym z 1% podatku przekazywanego przy rozliczaniu PIT-ów przez mieszkańców Zawiercia i okolicy.

Uczestników odwiedziła ekipa radia ESKA oraz Radio Katowice. Na plenerowej estradzie wszystkim czas umilały czas umilały zespoły muzyczne. Wręczone zostały puchary ufundowane przez Burmistrza Łaz – Maciej Kaczyński ufundował i wręczył puchary za najdalszy przyjazd, za najstarszego oraz za najładniejszego Garbusa zlotu.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy