Festyn Jurajski - wspomnień czar! - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Festyn Jurajski - wspomnień czar!

Festyn Jurajski - wspomnień czar!

data dodania: 2018-09-17 11:15:20

Paweł Abucki - Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych wita przybyłych gości

Najbardziej rodzinne i obfitujące w atrakcje święto już za nami! 16 września bieżącego roku na placu przed sklepem Społem przy ulicy Wierzbowej w Zawierciu odbył się Festyn Jurajski, zorganizowany przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców Zawiercia i okolic. Wspaniali ludzie, słoneczna pogoda oraz bogata oferta programu – to wszystko stworzyło wyjątkowy klimat i dostarczyło wielu wrażeń, które wciąż w nas żyją.

Podczas festynu można było skorzystać z bezpłatnych atrakcji: dmuchanych zamków, warsztatów rękodzielniczych, warsztatów pszczelarskich, malowania twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla dzieci: florystyczny, plastyczny oraz wiedzy o Jurze Krakowska-Częstochowskiej. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe.

Nie zapomniano również o strawie dla ciała. Uczestnicy festynu mogli skosztować swojskiego jadła, w tym rozgrzewającej zalewajki oraz osłodzić sobie chwile puszystą cukrową watą.

Festyn uświetnił występ kapeli Jurajskiej oraz parada motocykli, a kropką nad „i” były przepyszne i zdrowe słoiczki z miodem, które otrzymał każdy uczestnik wydarzenia.

W trakcie festynu prowadzona była również zbiórka środków finansowych na leczenie mieszkańca Zawiercia - Jacka Swaryczewskiego chorującego na jaskrę.

Rodzinna, pełna pozytywnej energii i wielu atrakcji niedziela, to kolejna karta w kalendarzu wspomnień, na którą warto spojrzeć jeszcze raz. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

 

Festyn organizowany jest przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Festyn jurajski”, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020. Celem projektu jest promowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Rozdanie nagród
Konkurs plastyczny
Animacje dla dzieci
Stoisko z materiałami reklamowymi
Jurajskie miody
Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy