Działalność gospodarcza w NGO - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Działalność gospodarcza w NGO

Działalność gospodarcza w NGO

data dodania: 2013-10-29 10:36:02

W dniu 25.10.2013  przedstawiciele  organizacji pozarządowych z powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego wzięli  udział w szkoleniu „Działalność gospodarcza w NGO” realizowanego w ramach projektu Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych.

Uczestnicy mieli możliwość zaznajomienia się z tematem prowadzenia działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe. Dowiedzieli się jakie są konsekwencje podjęcia takiej decyzji oraz poznali wynikające z tego faktu obowiązki. Punktem wyjścia do rozważań była sama definicja działalności gospodarczej, która następnie została odniesiona do działań prowadzonych przez przedstawicieli III sektora. W szczególności analizowano sytuację organizacji pożytku publicznego oraz obowiązki rejestrowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, biorący udział w szkoleniu podkreślali zalety praktycznego podejścia prowadzącego do omawianych kwestii oraz  zachęcanie do aktywnego udziału w zajęciach. Jak komentuje jeden z uczestników: „Podczas szkolenia najbardziej podobał mi się merytoryczny wykład  i fachowość wykładowcy.” Omawiane zagadnienia poparte były przykładami, co ułatwiło ich zrozumienie i przyrównanie do rzeczywistych działań podejmowanych przez przedstawicieli III sektora.

Szkolenie było bezpłatne i odbyło się w ramach projektu Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy