Drugi numer gazetek szkolnych - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Drugi numer gazetek szkolnych

Drugi numer gazetek szkolnych

data dodania: 2014-01-07 14:46:30

Dziesiątki godzin pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i korektorskiej, wiele dni poświęconych na skład. Efekt: 10 tys. egzemplarzy drugiego numeru gazetek szkolnych dla 10 szkół z naszego powiatu. To opis prac dziennikarskich kolejnej edycji szkolnych czasopism w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”, realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W grudniu wszystkie szkoły biorące udział w projekcie „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” otrzymały egzemplarze drugiego wydania gazetki szkolnej. W skład gazetek weszły materiały dziennikarskie przygotowane przez uczniów z 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zawierciańskiego. Wydane gazetki to: „Azymut” (Gimnazjum przy Zakładzie Poprawczym w Zawierciu), „Echo Pilicy” (Gimnazjum w Zespole Szkół w Pilicy), „GaGim” (Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu), „Gimbus z mocą” (Gimnazjum w Zespole Szkół w Rokitnie koło Szczekocin), „KATOLik” (Katolickie Liceum w Zawierciu), „Moje Niegowonice” (Gimnazjum w Zespole Szkół w Niegowonicach), „Stefan” (I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu), „Sznurówka” (Gimnazjum Publiczne w Żarnowcu), „The Dunik Times” (Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu), „Świat według Malczewskiej” (II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu).

Wydane gazetki szkolne są częścią projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W jego ramach młodzi adepci do zawodu dziennikarza oprócz gazetek szkolnych współredagują magazyn społeczności lokalnej „Zawiercianin”, portal internetowy projektu www.mlody.zawiercianin.pl oraz biorą udział w warsztatach dziennikarskich, spotkaniach ze znanymi ludźmi mediów, debatach i wyjazdach studyjnych dla liderów grup.
 
Gazetki w formie PDF dostępne na stronie: mlody.zawiercianin.pl/news/main/drugi-numer-gazetek-szkolnych

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy