Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Celebracja piątków nad Zalewem Porajskim

Celebracja piątków nad Zalewem Porajskim

data dodania: 2017-08-25 09:25:51

Niejednokrotnie zdarza się, że pragniemy się z kimś spotkać, porozmawiać, spędzić wspólnie czas. Często jednak nie wiemy gdzie. Trudno znaleźć takie miejsce zwłaszcza wówczas, gdy grono uczestniczących w spotkaniu osób ma być liczne.

W jakim miejscu mogą integrować się mieszkańcy miast, aby wspólnie spędzony czas był dla nich atrakcyjny, twórczy i stanowił okazję do umocnienia lub zawarcia nowych znajomości?

Stowarzyszenie Marina Poraj, którego członkowie to aktywiści prężnie działający w środowisku lokalnym, miłośnicy turystyki oraz żeglarstwa, wyszli naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Poraj organizując dla nich cotygodniowe plenerowe spotkania nad Zalewem Porajskim. Projekt „Plenerowa integracja wielopokoleniowa nad Zalewem Porajskim” realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie przy współpracy Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu rozpoczął się pod koniec czerwca 2017 roku i potrwa aż do końca września 2017 r.

Ośrodek Marina Poraj nad Zalewem Porajskim ma kulturowo-rekreacyjny charakter, co czyni je idealnym obszarem do integracji mieszkańców miasta. Podstawę projektu, poza znalezieniem odpowiedniego miejsca spotkań stanowi zapewnienie lokalnej społeczności atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Dlatego w każdy piątek Poraj wychodzi z bogatą propozycją dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jednym z najmocniejszych punktów projektu jest letnie kino plenerowe – mieszkańcy wspólnie oglądają wyświetlane filmy, podczas których mogą się zrelaksować, odpocząć oraz wymienić opiniami.

Z kolei młodsi odbiorcy projektu mogą przenieść się w magiczny świat, bowiem na terenie ośrodka spacerują postacie z bajek, które zabawiają dzieci oraz zachęcają do robienia pamiątkowych zdjęć. Nie brakuje także zakątków dla dzieci, wyposażonych w gry, farby i kredki.

Przedsięwzięcie Stowarzyszenia Marina Poraj cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. Nic w tym dziwnego – wszystkie dostępne atrakcje, łącznie z wypożyczeniem sprzętu wodnego są darmowe.

Moc atrakcji sprawia, że zaspokojenia wymaga również głód fizyczny. Wieczorem rozpalane jest ognisko i pieczone kiełbaski. Świeże powietrze i aktywny wypoczynek mają dobroczynny wpływ na każdego człowieka.

Okazuje się, że znalezienie miejsca, w którym będą mogli zgromadzić się mieszkańcy miasta, aby docenić walory kulturowe swojej okolicy i wspólnie spędzić czas, wcale nie musi być takie trudne. Fakt, iż mieszkańcy tak chętnie korzystają z oferty, którą obejmuje projekt przeprowadzany w ramach Programu Działaj Lokalnie dowodzi, że właśnie takich działań potrzeba!

Zadanie dofinansowane w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy