Cel: bezpieczeństwo - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Cel: bezpieczeństwo

Cel: bezpieczeństwo

data dodania: 2013-07-16 14:39:18

Setki godzin kursów, kilkudziesięciu przeszkolonych uczestników i jeden cel: poprawa kwalifikacji członków ochotniczych straży pożarnych z powiatu zawierciańskiego. A w efekcie poprawa bezpieczeństwa nas wszystkich. Na tym polega realizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych projekt „Jurajskie Kadry Ratownicze”, który powoli dobiega końca.

Projekt jest realizowany od października 2012 roku, a finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym czasie przeprowadzono szereg kursów doszkalających dla strażaków z jednostek OSP znajdujących się w naszym powiecie – w ich ramach odbyły się zajęcia dotyczące m.in. organizacyjno-prawnych podstaw pracy strażaka oraz zasad bezpieczeństwa podczas akcji ratunkowych, kurs pierwszej pomocy, przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy kategorii C oraz kurs ratowników technicznych.

– „Wszystkie kursy organizowane w ramach projektu przeprowadzane są na najwyższym poziomie. Dzięki takim kursom podnoszą się nie tylko kwalifikacje strażaków ochotników, ale także wzrasta jakość usług świadczonych przez OSP. To z kolei wpływa na poziom poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu zawierciańskiego” – mówi Paweł Abucki, wiceprezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Obecnie w ramach projektu odbywa się kurs pilarza. W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostanie także 20-godzinne szkolenie z obsługi motopompy. Projekt „Jurajskie Kadry Ratownicze” potrwa do końca września bieżącego roku. Na zakończenie projektu zostanie także wydana publikacja prezentująca zasady zachowania się i pomocy w przypadku najczęstszych przyczyn zagrożenia zdrowia i życia wskutek wypadków drogowych, pożarów, powodzi, ataku dzikich zwierząt, porażenia prądem itp.


 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy