Busem przez Europę - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Busem przez Europę

Busem przez Europę

data dodania: 2013-07-10 14:57:41

Stowarzyszenie „Szeroki Horyzont” to grupa młodych ludzi, których połączyła pasja poznawania świata. Nie odkładają planów na później i zaczynają realizować swoje marzenia już teraz. Właśnie wyruszają na kolejną wyprawę. 

Ich celem jest propagowanie zdrowego trybu życia, w tym wszelkich form aktywności sportowej, kulturalnej i życiowej. Górskie wyprawy, rajdy rowerowe, jazda konna, skoki spadochronowe, nurkowanie – to tylko niektóre z ich pasji.

Kolejne wyprawy są dla nich kolejną przygodą, która pozostanie w sercach każdego z jej uczestników do końca życia. Nie chcą podporządkowywać się biurom podróży, które oferują wyjazdy za wysoką cenę, zazwyczaj w jedno miejsce oraz pobierających prowizje. Chcą natomiast zrealizować swoje marzenia i zwiedzić Europę jak najniższym kosztem. Noclegi i kuchnia „pod chmurką” to ich wizytówka.

12 lipca wyrusza pierwsza tegoroczna wyprawa. Trasa będzie przebiegać z Gliwic przez Pragę, Neuschwanstein Castle (Bawaria), Liechtenstein, Freiburg, Strasburg, Luksemburg, Paryż, zamki nad Loarą, Normandię, Brukselę, Rotterdam, Hagę, Amsterdam, Hamburg, Berlin i Poczdam.

W podróż Fordem Transitem wyrusza 9 osób – Kuba, Sylwia, Dawid, Ania, Szymon, Adrian, Aga, Daniela i Piotr. Do przejechania mają około 5,5 tysiąca kilometrów.Mają na to 16 dni. Powrót jest planowany na 28 lipca. Na noclegi nie planują ani złotówki, żywić będą się we własnym zakresie jak najniższym kosztem, myć gdzie się da, a przez całą trasę ich jedynym schronieniem będzie maszyna na 4 kołach.

9 różnych charakterów, niektóre osoby w ogóle się nie znają. Wszyscy jednak są bardzo pozytywnie nastawieni i żądni przygód. W ramach wyprawy pragną zdobywać wiedzę o krajach, rozwijać umiejętności językowe oraz poszerzać wiadomości z geografii, sztuki i wielu innych dziedzin.

Projekt wspiera Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu i redakcja portalu zawiercianin.pl.

Młodzi podróżnicy do czasu wyjazdu zbierają jeszcze wsparcie od ludzi dobrej woli.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.polakpotrafi.pl/projekt/europa-busem

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy