Budowanie relacji NGO z partnerami społecznymi - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Budowanie relacji NGO z partnerami społecznymi

Budowanie relacji NGO z partnerami społecznymi

data dodania: 2013-11-08 07:33:22

6 listopada odbyło się szkolenie „Budowanie relacji NGO z partnerami społecznymi” organizowane w ramach projektu Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych.


Prowadzenie organizacji pozarządowych związane jest z koniecznością nawiązywania szeroko pojętych relacji z innymi podmiotami i w zależności od specyfiki partnera współpraca ta może przybierać inne formy. Uczestnicy mieli możliwość porównania swoich dotychczasowych doświadczeń w kontaktach z jednostkami samorządu terytorialnego, innymi organizacjami, firmami oraz zapoznali się z przykładami przytoczonymi przez prowadzącego szkolenie Adriana Kowalskiego - Prezesa Fundacji Ulica.  Szkolenie miało formę warsztatów, co umożliwiło aktywny udział w zajęciach i wzajemną wymianę spostrzeżeń.


Dla uczestników istotne było praktyczne podejście do omawianych kwestii.
Jak komentuje jeden z uczestników „podczas szkolenia najbardziej podobała mi się jasność wypowiedzi – zrozumiałe i proste przykłady”.


Prowadzący na podstawie własnych działań przedstawił korzyści i zagrożenia wynikające ze współpracy z różnymi podmiotami oraz zachęcił do podejmowania inicjatywy w kontaktach z nimi. Podkreślił wagę prawidłowej komunikacji z partnerami oraz istotę  informacji o realizowanych wcześniej działaniach, które mogą okazać się kluczowe dla zaistnienia współpracy. 


Szkolenie było bezpłatne i odbyło się w ramach projektu „ Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy