"Patriotyzm Jutra 2014"- konkurs z zakresu historii - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » "Patriotyzm Jutra 2014"- konkurs z zakresu historii

"Patriotyzm Jutra 2014"- konkurs z zakresu historii

data dodania: 2014-01-09 09:04:18

Muzeum Historii Polski ogłosiło konkurs w ramach kolejnej edycji programu „Patriotyzm Jutra”, wspierającego nowatorskie inicjatywy i twórczą działalność na rzecz edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej.

W programie mogą wziąć udział fundacje, lokalne stowarzyszenia pozarządowe, biblioteki oraz domy kultury. Organizacje te mogą pozyskać od 5 tys. zł do 50 tys. zł. Maksymalny poziom dotacji udzielonej przez Muzeum wynosi 90% kosztów zadania (wkład własny w wysokości 10 proc. jest finansowy).

W ramach programu można aplikować o dofinansowanie na:
1. Projekty z dziedziny historii i wiedzy o społeczeństwie o walorach dydaktycznych adresowane do wszelkich grup wiekowych, w tym: warsztaty, wystawy czasowe, konkursy tematyczne, przedstawienia teatralne, audycje radiowe i telewizyjne, filmy itp.;
2. Kampanie i akcje społeczne promujące wartości patriotyczne i obywatelskie poprzez popularyzację wiedzy historycznej;
3. Działalność wydawnicza tradycyjna i multimedialna, w tym tworzenie portali internetowych i programów komputerowych;
4. Programy dokumentacyjne z zakresu historii, historii kultury; zbieranie i utrwalanie na rozmaitych nośnikach relacji świadków historii, dotyczących zarówno uczestników ważnych wydarzeń historycznych jak i historii życia codziennego oraz projekty związane z ochroną i udostępnieniem istniejących archiwaliów zgromadzonych w archiwach społecznych;
5. Projekty ciekawych i niekonwencjonalnych sposobów uczenia historii.

W ramach projektu nie można ubiegać się o środki na zakup wyposażenia oraz prace budowlano- inwestycyjne, pomniki, nagrobki.
Program „Patriotyzm Jutra” działa od 2009 roku. W ubiegłych edycjach największym zainteresowaniem cieszyły się działania o charakterze edukacyjnym oraz artystycznym, wykorzystujące nowoczesne media i technikę jako środki przedstawiania i badania historii m.in. interaktywny multimedialny komiks, edukacyjna gra planszowa, gry miejskie, wirtualne makiety.

Termin składania wniosków w tegorocznej to: 31 stycznia 2014.

Elektroniczny formularz i regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Historii Polski www.muzhp.pl

Źródło: www.muzhp.pl
 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy