Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » "III Festiwal Pierogów" w Koziegłowach - doznania kulinarne i kulturowe

"III Festiwal Pierogów" w Koziegłowach - doznania kulinarne i kulturowe

data dodania: 2017-08-21 11:31:04

Festiwale – któż z nas ich nie lubi? To szansa na zintegrowanie się lokalnej społeczności, doświadczenie kultury i rozrywki. Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy” udowodnił, że taka forma spędzania wolnego czasu może być atrakcyjna dla osób w każdym wieku, dostarczając kulinarnych doznań, dreszczyku rywalizacji podczas konkursów oraz muzyki wpadającej w najrozmaitsze gusta.

12 sierpnia 2017 roku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach w ramach projektu „Nasze Koziegłowy i okolice” dofinansowanego ze środków Programu Działaj Lokalnie, realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu odbył się „III Festiwal Pierogów”. Eksplozję smaków gwarantowały farsze – od tradycyjnych po bardziej fantazyjne i mniej znane.

Jury, któremu przewodniczył znany i doceniany kucharz – Remigiusz Rączka przyznało trzy pierwsze miejsca: dla Lgoty Mokrzesz za pierogi malinowe, dla Gniazdowa za pierogi z kaszą gryczaną, twarogiem i sosem kurkowym oraz za pierogi morelowo-brzoskwiniowe dla Wojsławic. W ciągu 30 minut trwania konkursu 12 rywalizujących ze sobą zespołów ulepiło łącznie aż 2992 pierogów!

Podczas festiwalu dzięki Zespołowi Pieśni i Tańca Ludowego „Csobolyó” mieszkańcy mogli doświadczyć węgierskiego folkloru. Z kolei regionalne nuty popłynęły do nas w wykonaniu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koziegłowy” oraz Zespołu Folklorystycznego Ryczowianki z Ryczowa. Wystąpiły Zespół Echo z Ogrodzieńca oraz Zespół Folklorystyczny z Ryczowa – Koloni, a wieczór zwieńczyło „Disco Party”.

Impreza objęła również rozegranie IV edycji Gry Miejskiej „Z książką na start”. Wśród atrakcji „III Festiwalu Pierogów” znalazły się także: występ Mażoretki Kadetki „Fantazja” z Ogrodzieńca, występ Seniorów z Ogrodzieńca oraz zajęcia Studia Wyobraźni z Ogrodzieńca.

Zadanie dofinansowane w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy