Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » "Akademia Aktywnego Ogrodnika" Gminy Poręba w ferworze szkoleń

"Akademia Aktywnego Ogrodnika" Gminy Poręba w ferworze szkoleń

data dodania: 2017-08-07 09:15:17

Każdy moment życia jest dobry, aby podejmować działania na rzecz autorozwoju i samorealizacji. Gmina Poręba stwarza tę możliwość mieszkańcom miasta, którzy już od sierpnia mogą uczestniczyć w cyklu szkoleń obejmujących projekt pt: „Akademia Aktywnego Ogrodnika”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Działaj Lokalnie wdrażanego przez Centrum inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

2 sierpnia świetlica Stowarzyszenia Ogrodowego im. Adama Mickiewicza w Porębie „ANATOL” wypełniła się entuzjastami zgłębiania wiedzy z zakresu literatury. Mgr filologii polskiej Ewa Olszańska-Rok poprowadziła spotkanie pt: „Umiejętność selektywnego czytania literatury sportu i rekreacji”. Przedstawiła zagadnienia od strony teoretycznej, aby następnie zachęcić uczestników szkolenia do czynnego udziału w dyskusji i tworzeniu tekstów. Odbiorcy wymienili się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Spotkanie zakończyło się prezentacją kilki utworów literackich prowadzącej szkolenie.

„Pomimo doskwierającego upału i wakacyjnej pory sala po brzegi wypełniła się mieszkańcami miasta, którzy dążą do tego, aby cały czas się rozwijać. Przygotowaliśmy dla nich słodki poczęstunek, kawę, herbatę oraz zapas wody mineralnej! Tematyka szkolenia okazała się dla nich bardzo ciekawa, salę opuścili w doskonałym humorze” – przyznał Wonisław Pałucha – wiceprezes Stowarzyszenia Ogrodowego im. A. Mickiewicza w Porębie oraz gospodarz obiektu „ANATOL”.

Tymczasem dołączcie do ferworu szkoleń oferowanych przez Gminę Poręba i zapoznajcie się z terminami kolejnych spotkań.

 

Zadanie dofinansowane w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filnatropii w Polsce.

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy