Akademia działa pomimo wakacji - Centrum Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 215 720
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Akademia działa pomimo wakacji

Akademia działa pomimo wakacji

data dodania: 2013-07-25 14:51:19

Choć wakacje w pełni, a wielu z nas wybrało się na urlopy, Młodzieżowa Akademia Obywatelska nadal prowadzi działania. Projekt realizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych jest w fazie przygotowań przed rozpoczęciem kolejnego etapu.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczy 60 uczniów z dziesięciu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego. W jego ramach do tej pory przeprowadzono dwa z dziewięciu cykli warsztatów dziennikarskich oraz odbyło się jedno z sześciu planowanych spotkań ze znanymi dziennikarzami – naszym gościem był Michał Olszański. Uczniowie biorący udział w projekcie rozpoczęli prace przy tworzeniu gazetek szkolnych – ich pierwsze edycje będą gotowe na początku roku szkolnego.

 W ramach Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej powstała strona internetowa, na której młodzi adepci dziennikarstwa mogą publikować swoje teksty. Z pierwszymi efektami obecności projektu w Internecie można zapoznać się pod adresem www.mlody.zawiercianin.pl
 
Od nowego roku szkolnego uczestników i uczestniczki projektu czeka wiele dziennikarskich atrakcji. Pod koniec września odbędzie się spotkanie ze znanym dziennikarzem, a uczniowie rozpoczną kolejne prace przy pisaniu tekstów do gazetek szkolnych i magazynu aktywności lokalnej „Zawiercianin”. W ostatnich miesiącach roku odbędą się kolejne edycje warsztatów dziennikarskich, zorganizowana zostanie debata z przedstawicielami samorządu lokalnego, a liderzy grup wybiorą się na dwudniowy wyjazd do Łodzi.

 

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy