Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » 1% podatku - 100 % możliwości

1% podatku - 100 % możliwości

data dodania: 2018-04-05 12:05:42

Są w naszym życiu równania, które wydają się niemożliwe. Idea przekazywania 1% podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego przez osoby fizyczne jest optymalnym rozwiązaniem dla każdego, kto świadomie i rozważnie zarządza swoimi dochodami. Przekazując tak mało, możesz zrobić naprawdę wiele!

Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu stara się zwrócić uwagę mieszkańców miasta i okolic na możliwość przekazania swojego 1% podatku dochodowego. Możliwość, z której wciąż nie każdy jeszcze korzysta.

Organizacją pożytku publicznego na rzecz której można przekazać 1% podatku jest właśnie Centrum Inicjatyw Lokalnych, w której statucie mieszczą się między innymi zainteresowania dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, aktywizacji zawodowej, ochrony historii i budowania poczucia tożsamości narodowej i kulturowej. I to właśnie na te cele spożytkowany zostanie Twój 1% przekazany Centrum Inicjatyw Lokalnych, wspierając lokalne aktywności, działania, inicjatywy.

Centrum Inicjatyw Lokalnych, jako Ośrodek Programu Działaj Lokalnie wziął udział w tegorocznej edycji konkursu „Zadziałaj swoim 1%” realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce postawił na hasło „Lokalnie widoczni!”, uzyskując fundusze na zakup parasoli. W ten sposób staramy się zwrócić uwagę mieszkańców na to, aby przekazując swój 1% - przekazali cząstkę siebie i stali się uczestnikami lokalnych zmian.

KRS Centrum Inicjatyw Lokalnych: 0000215720

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy